Назад

Baltkrievija – Poļesjes odiseja – 20.07.

zamok

 

 

Ivji – Navahrudaka- Ružani – Kosava – Meračevščina – Pinska – Lida – Berezovka  

 

 

20.07.

 

 

Maršruts pacels Baltkrievijas dienvidu daļas vismīklainākā reģiona noslēpumu plīvuru. Baltkrievijas Poļesji  raksturo spilgtas un savdabīgas tradīcijas, neaprakstāmi skaista daba un izcili arhitektūras pieminekļi. Jūs gaida dažādu laikmetu un stilu pilis, šļahtiču muižas, omulīgas pilsētas un ciemi, kas harmoniski iekļaujas Pripetes, Pinas un Jaseļdas upes ieleju dabīgajā vidē. Šis maršruts piedāvā unikālu iespēju iepazīt vienu no mistiskākajiem Eiropas apvidiem, kura kartē joprojām atradīsiet baltus plankumus, kur etnogrāfi, biologi un arheologi turpina veikt sensacionālus atklājumus.  

 

 

1.diena: RĪGA – BARANOVIČI

 

 

Izbraukšana no Rīgas agrā rītā. Brauciens līdz Baranovičiem (~490 km). Latvijas – Baltkrievijas robežas šķērsošana. Pa ceļam iepazīsimies ar senu pilsētiņu Ivji, kur kompaktā kopienā dzīvo baltkrievu tatāri, kā arī citu tautību un konfesiju pārstāvji. Ne par velti tieši šeit atrodas piemineklis pasaules reliģijām. Pusdienas*. Tālāk jūs gaida vēsturiskā Navahrudaka – pirmā Lietuvas lielkņazistes galvaspilsēta. Apskates ekskursija pilsētā – pilskalns, nemirstības kurgāns, viduslaiku katoļu baznīca, senā Borisa un Gļeba baznīca, karaļa Mindauga kalns. Pēc vēlēšanās par papildu samaksu varēsiet apmeklēt izcilā dzejnieka Ādama Mickēviča māju-muzeju.

Nakšņošana 2* viesnīcā Baranovičos.

 

 

2.diena: RUŽANI – KOSAVA – MERAČEVŠČINA – PINSKA

 

 

Brokastis. Brauciens uz Poļesji. Jūs gaida Slonima – senatnīga pilsēta ar labi saglabātu pilsonisko un sakrālo apbūves ansambli. Ievērības cienīga ir sinagoga, kurā XVII gadsimtā ebreji izturēja krievu karaspēka aplenkumu. Sinkoviču ciemā jūs redzēsiet XVI gadsimta sākuma aizsardzības tipa baznīcu. Pārbrauciens uz Ružaniem – omulīgu pilsētiņu, kurā ir saglabājies viss XVI-XIX gadsimta apbūves komplekss, to starpā varenās Sapegu dzimtas pils, dominikāņu Trīsvienības klosteris un bijušā klostera Pētera un Pāvila baznīcu. Pēc vēlēšanās par papildu samaksu varēs apskatīt Ružanu pils kompleksa muzeja ekspozīciju. Pārbrauciens uz Kosavu (~25 km). Kosava ir poļu un amerikāņu nacionālā varoņa Tadeuša Koscjuško dzimtā vieta. Viņa vārdā ir nosaukts Austrālijas augstākais kalns. Redzēsim neogotisko XIX gadsimta Puslovsku dzimtas pili un XVIII gadsimta koka muižu. Meračevščina. Pusdienas*. Pārbrauciens uz Poļesjes neoficiālo galvaspilsētu Pinsku (~135 km). Pēc vēlēšanās par papildu samaksu varēsiet doties izbraucienā ar kuģīti pa Pinas un Pripetes upi.

Nakšņošana viesnīcā Pinskā.

 

 

3.diena: PINSKA – MOTALA – BARANOVIČI

 

 

Apskates ekskursija Pinskā: XVIII gadsimta pilsētas galvas Butrimoviča pils, kājāmgājēju iela Sovetskaja, kas saglabājusi pirmrevolūcijas laika elpu, XIV gadsimtā dibinātais iespaidīgais franciskāņu klosteris, kā arī bijušās jezuītu kolēģijas ēku komplekss, kas bijusi viena no sava laika labākajām mācību iestādēm, bet patlaban tur atrodas Baltkrievijas Poļesjes muzejs. Pusdienas*. Brauciens uz vienu no vispazīstamākajām Poļesjes sādžām – Motalu* (~50 km). Sādža ir slavena ar savām kulinārajām tradīcijām: desmitiem desu veidu un citām gaļas delikatesēm. Jūs gaida iepazīšanās ar tradicionālajiem amatiem, vietējo ļaužu muzikālo sniegumu un, protams, ar nepārspājamo kulinārijas mantojumu (degustācija).

Nakšņošana viesnīcā Baranovičos.

 

 

4.diena: LIDA – BEREZOVKA – RĪGA

 

 

Brokastis. Miras pils – leģendāro XVI gadsimta kņazu Iļjiņiču rezidence. Varēsiet novērtēt Miras pils varenību, pieskarties tās senajiem mūriem un sajust pagājušo gadsimtu elpu. 2000.gadā Miras pils iekļauta UNESCO Pasaules kultūras mantojuma sarakstā. Patiess traģisms, kaisle, vīrišķība, ziedošanās un, protams, aizraujošs stāsts par mūžīgo mīlestību atdzims jūsu priekšā brīnišķīgu arhitektūras pieminekļu un romantisku leģendu veidolā.

Pusdienas*. Mājupceļš  līdz Rīgai (~400 km).

 

 

Cena – 150 EUR (grupai 25-30 cilv.)

            170 EUR (grupai 25-30 cilv.)

 

 

 (*) iepriekšēja samaksa, iegādājoties ceļazīmi

 

CEĻAZĪMES CENĀ IEKĻAUTS:

 • Transporta pakalpojumi pēc programmas
 • Nakšņošana 2* un 3* viesnīcās
 • Brokastis viesnīcās
 • Pusdienas Meračevščinā
 • Programmā paredzētās ekskursijas
 • Pavadošā gida pakalpojumi

 

Papildu izdevumi:

 • Piemaksa par vienvietīgu numuru viesnīcā.
 • Ieejas biļetes muzejos un ekskursijas:
 • Ādama Mickēviča māja-muzejs Navahrudakā – 4/2 € (bērniem līdz 16 gadiem)
 • Sapegu pils Ružanos – 5/3 € (bērniem līdz 16 gadiem)
 • Izbrauciens ar kuģīti Pinskā – 120 € grupai
 • Miras pils – 7/5 € bērniem līdz 16 gadiem
 • Ekskursija un degustācija Motalā – 21/16 € (bērniem līdz 16 gadiem)
 • Puspansija: trīs pusdienas – 18 €.
 • Baltkrievijas vīza – 15 € (pase, 1 krāsaina fotogrāfija, uz kuras galva aizņem 70% fotogrāfijas laukuma, matēta, uz balta fona)
 • Apdrošināšana ceļojuma laikā – no 1,40 € (AAS BALTA)

 

     

Puspansija baltkrievu stilā ietver sevī ēdināšanu divas reizes dienā visā ceļojuma vai atpūtas laikā Baltkrievijas teritorijā. Pirmā ēdienreize, protams, ir brokastis. Brokastīs parasti tiek piedāvāti dažādi siltie ēdieni – omlete, sviestmaizes ar sieru un šķiņķi, putras, cīsiņi, tēja, kafija un deserts. Otrā ēdienreize ir saskaņota ar ceļojuma maršrutu un programmu. Pusdienās piedāvā karstu zupu, pamatēdienu ar piedevām, salātus, sulu vai tēju, kafiju. Visi ēdieni tiek pagatavoti no vietējiem produktiem un tiek pasniegti ar mīlestību un cieņu pret viesiem. Maltītes tiek piedāvātas mājīgās kafejnīcās vai restorānos ar baltkrievu virtuvi. Var izvēlēties arī savu patstāvīgu alternatīvu.

 

Grupas komplektēšana, līguma parakstīšana un avansa iemaksa 30 EUR apmērā par vienu cilvēku. Pārējā summa jāsamaksā – 15 dienas pirms ceļojuma sākuma datuma.