Назад

Gruzijas rudens dvēsele – 16.11. – 24.11.18.

87654544

Gruzijas rudens dvēsele! Vēsture, Pirosmani, vīns, mandarīni, dziesmas un lezginka!

16.11. – 24.11.2018Tbilisi – Mcheta – Džvari – Kahetija – Signagi – Cinandali – Kindzmarauli – Kahetiešu dzīres – Bordžomi – Chaltubo – Imeretijas brīnumi – Ūdenskritumi – Alas – Kolhīdas mežs – Mandarīnu plantācijas Samegrelo – Tējas degustācijaGruzija!

Vai esiet kādreiz bijuši mandarīnu plantācijās? Vai esiet redzējuši kā aug apelsīni un greipfrūti? Vai esiet tos lasījuši un ēduši taisni no koka? Rudens ceļojuma laikā pa Gruziju jūs varēsiet baudīt neaizmirstamus mirkļus! Jo rudens taču ir ražas laiks! Mēs esam pārliecināti, ka šis ceļojums ir domāts tieši jums.Gruziju var uzzināt no filmām un grāmatām, bet to nevar iepazīt, kamēr neesi bijis šeit, parunājies ar vietējiem cilvēkiem, kuri Gruziju pazīst un mīl. Mandarīnu, elpu aizraujošu sniegotu kalnu aizu, zaļu ieleju, minerālūdens avotu, vīna un majestātisku kalnu zeme. Noslēpuma plīvurā tīta zeme, zeme ar savdabīgu kultūru un senu vēsturi, ar atsaucīgiem un draudzīgiem cilvēkiem, ziedu, kalnu un zilo debesu zeme. Tā visa ir Gruzija. Par Gruziju varētu stāstīt vēl ilgi, tomēr vislabāk to skatīt savām acīm.Ceļojuma programma.

1 diena / 16. novembris

Izlidošana ar tiešo reisu no Rīgas uz Tbilisi BT724 plkst.22.55. Nolaišanās Tbilisi plkst. 3.25. Transfērs, iekārtošanās un nakšņošana viesnīcā “Light House” 3* Tbilisi.

2 diena / 17. novembris

Brokastis. Tbilisi apskates ekskursija. Ekskursijas pa Tbilisi laikā mēs apmeklēsim – Metehi baznīcu un seno Narikalas cietoksni, Abanotubani kvartālu, Legvtahevi ūdenskritumu. Pastaiga pa Šardeni ielu – kafejnīcas, suvenīru veikali. Ielūkosimies juvelieru darbnīcās, apskatīsim slavenajā gruzīnu emaljas tehnikā darinātos darbus, šī tehnika ir 1000 gadu sena. Nepalaidiet iespēju iegādāties rotas. Tādas jūs vairs nekur pasaulē neredzēsiet! Slavenā gruzīnu vīna degustācija Vīna Studijā Tbilisi centrā. Sifoni svētnīcas apmeklējums. Pastaiga pa Miera tiltu. Dosimies uz svēto Mtacminda kalnu, no kura paveras skats no putna lidojuma uz Tbilisi. Pusdienas pilsētas vecākajā un ievērojamākajā restorānā “Funikulieris” (15 -30 lari). Te varēsiet nogaršot garšīgus gruzīnu ēdienus un apēst pasaulē garšīgākos virtuļus! Mtacminda svētajā kalnā atrodas Gruzijas ievērojamo cilvēku panteons, varēsim apmeklēt Gribojedova un citu slavenu cilvēku kapavietas un Mamadaviti baznīcu. Brīvais laiks. Ja būs vēlme, varēsiet apmeklēt slavenās sēra pirtis. Tas ir to vērts! Atpūta un nakts viesnīcā.

3 diena / 18. novembris

Brokastis viesnīcā.Vēsture – Kultūra – Māksla – Kolhīdas dārgumi – Pirosmani – Gruzijas svētvietasEkskursija Gruzijas Nacionālajā muzejā. Muzejs lepnums ir Kolhīdas arheoloģiskie dārgumi – pirmskristietības ēras zelta, sudraba un dārgakmeņu izstrādājumi no apbedījumu vietām Gruzijā, kas datētas ar 3 gs. pirms mūsu ēras. Turklāt muzejā ir arī Tuvo Austrumu monētu, ieroču, kā arī amatnieku izgatavoto audumu, paklāju, apģērbu un kokgriezumu kolekcija! Pirosmani muzejs iekārtots mājā, kurā gleznotājs dzīvoja pēdējos dzīves gadus (1917. – 1918.g.). Muzeja telpas iekārtotas patrepē, bet blakus iekārtota maza ekspozīcija, kurā izstādītas “māldera” Niko darbu kopijas un fotogrāfijas.Brauciens uz Mchetu – seno Gruzijas galvaspilsētu, pilsētu-muzeju, kurš ir iekļauts UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā. Tā ir tā vieta, kur pēc leģendas 4. gs. valdnieka pils pagalmā izaudzis ciedrs, koks kurš tika uzskatīts par dievišķu. Tieši tāpēc Mcheta kļuvusi par svētceļnieku galapunktu! Pastaiga pa pilsētu. Suvenīru veikali, smaržīgas garšvielas, vīnogu čurčhelas, slavenā keramika… Džvari klosteris – klasiskās arhitektūras šedevrs ar Bizantijas atskaņām un pats slavenākais skatu laukums, no kura paveras elpu aizraujošs skats uz kalniem un divu upju savienošanās vietu un pašu pilsētu. Pusdienas tavernā. Pati garšīgākās pupiņas podiņā ar kukurūzas plācenīti pašā “tautiskākajā tavernā” (no 15 lari).Atgriešanās Tbilisi.Atpūta un nakts viesnīcā.

4 diena / 19. novembris

Tbilisi – Gori – Imeretija – Prometeja ala – ChaltuboBrokastis viesnīcā. Izbraucam uz Imeretiju. Pa ceļam apmeklējam pilsētu Gori, kuras vārds nesaraujami saistīts ar kāda kurpnieka dēlu, kurš vēlāk kļuva par vienu no nežēlīgākajiem diktatoriem pasaules vēsturē – J. V. Staļinu… Viena no Gori ievērojamākajām vietām ir Valsts muzejs, kura kompleksā ietilpst memoriālā māja, divstāvīga izstāžu ēka ar tornīti un J. V. Staļina privātais vagons. Tālāk, uztaisot mazu pauzīti, mēs obligāti pagaršosim pašu garšīgāko gruzīnu maizi nazuki. Smaržīga maize ar kraukšķīgu garozu, kanēli un tikko cepta! Kas var būt labāks? Pusdienas gleznainā Rikoti pārejā Rietumgruzijā (par papildmaksu, sākot ar 15 lari). Imeretijā skatīsim Prometeja alu, brīnišķīga iespēja redzēt dabas veidotus brīnumus, kuri ieraugāmi tikai Gruzijā.Sengrieķu mīti vēsta, ka Prometejs ticis ar ķēdēm piekalts pie klints kādā dziļā alā Kaukāzā par sodu, ka bija iemācījis cilvēkiem iegūt uguni. Alās skatāmi dabas radīti veidojumi, kuri apmeklētājiem ir pieejami labiekārtoti un izgaismoti. Uz stalagmītiem krīt gaismas stari, pār pazemes upēm ir tilti, fonā skan mūzika, bet pa pazemes ezeru var izbraukt ar laivu… Tālāk braucam uz slaveno kūrortu Chaltubo un iekārtojamies mājīgā viesnīcā “Vita Garden”! Ja jel kur pasaulē ir izcili dzidrs un tīrs ūdens, tad tas atrodas Chaltubo kūrortā, kur avots plūst no pašām zemes dzīlēm. Pastaigas pilsētas centrālajā parkā. SPA procedūras “Health Care Nr.2” centrā – zemūdens masāžas un baseins ar ārstniecisko ūdeni (par papildmaksu).Pikniks ar šašliku viesnīcā “Vita Garden”. Atpūta un nakts viesnīcā.

5 diena / 20. novembris

Brokastis viesnīcā.Dadiani pils Zugdidi – Mandarīnu ievākšana Megrelē – Okaces kanjons – Samergelo sirds – pilsēta Zugidi ir kņazu, imperatora Napoleona līdzgaitnieku, dzimtene. Pilsētā viesosimies tās visslavenākajā pilī, kas piederēja mergelu kņaziem Dadiani. Te būs apskatāmi daudz interesantu lietu: imperatora Napoleona pēcnāves masku, Dadiani muzeju, baznīcu un Dadiani botānisko dārzu. Daži koki dārzā ir pat 200 gadu veci, bet daži ir vienīgie savas sugas eksemplāri Eirāzijas kontinentā. Te atrodas arī īpaši svēta relikvija – Jaunavas Marijas līķauts, un mēs varēsim pieskarties Dievmātes tērpa malai.Siltajā Gruzijā ražas ievākšana notiek gandrīz visu gadu un novembrī ir pats īstākais laiks ievākt aromātiskos un saules pielijušos mandarīnus. Ir īstais brīdis doties mandarīnu dārzā un kopā ar vietējiem ļaudīm piedalīties ražas novākšanā. Pateicībā par palīdzību saimnieki mums uzdāvinās mandarīnus, ko pašam pamieloties un ko uzcienāt mājiniekus! Pēc brīnišķīgi pavadītas dienas mandarīnu dārzā, viesmīlīgie saimnieki mūs aicinās pie bagāti klāta galda. Varēsim baudīt īstu mergelu virtuvi!!! Tālāk sekos pats interesantākais! Vai jūs mīlat kalnus? Bet kanjonus? Bet pastaigas? Ja jā, tad Okace kanjons jums patiks. Kanjona īpatnība ir tā, ka uz to ir iespējams skatīties no augšas uz leju, nevis, kā ierasts, no apakšas uz augšu.Gar klints sienu Okaces upes aizā 140 m augstumā ir iekārts trošu tiltiņš gājējiem. Takas kopgarums 780 m. kur vēl jūs varēsiet pastaigāties virs bezdibeņa aptuveni 50 stāvu augstumā. Pa ceļam viesosimies tējas plantācijās Samegrelo reģionā. Pagaršosim labākās tējas šķirnes un iegādāsimies sev un draugiem dāvaniņas! Atpūta un nakts viesnīcā.

6 diena / 21. novembris

Chaltubo – Bordžomi – TbilisiBrokastis viesnīcā.Pēc izvēles varēsiet apmeklēt – Chaltubo centrālo parku vai ārstniecisko kompleksu, kurā varēsiet baudīt termoradona minerālūdens vannas un zemūdens masāžas (pēc izvēles un par papildmaksu).Brauciens uz Bordžomi. Bordžomi botāniskais dārzs ar saviem ārstnieciskajiem avotiem atrodas gleznainā aizā. Izstaigāsim slaveno kūrortpilsētu. Vēsturiskās kolonādes ar minerālu avotiem, kalnu upe ir visu tūristu apbrīnota vieta. Pagaršosim slavenos Bordžomi minerālūdeni tā ieguves vietā, kā arī uzkāpsim pa trošu ceļu virs parka un to izstaigāsim no augšas. Pēc izvēles pusdienas restorānā (no 15 lari).Atgriežamies Tbilisi.Atpūta viesnīcā.

7 diena / 22. novembris

Kahetija – Signagi – Cinandali – Čavčavadzes muiža – kahatiešu dzīres Getiašvili ģimenes vīna pagrabiņā – Tbilisi.Brokastis viesnīcā.Izbraukšana uz Kahetiju. Uz mirkli apstāsimies mīlestības pilsētā Signagi. Pilsētā ir saglabāti 19. gs. dzīvojamo māju arhitektūras paraugi Dienviditāļu klasicisma stilā ar gruzīnu elementiem. Tāpat aplūkosim Gruzijas lielāko cietoksni. Pastaigāsimies pa pilsētiņas ielu labirintiem. Pilsēta ir maza, tomēr jauka un atrados kalnos, no kuriem paveras pasakains skats uz Alazanas ieleju. Ja laiks ir skaidrs, tad ir iespējams saskatīt pat Kazbeka virsotni. Pilsētā ir 23 torņi un 6 vārti. Mirzaani ciematā viesosimies gleznotāja Niko Pirosmanašvili dzimtajā mājā, kurā tagad atrodas viņam veltīts memoriālais muzejs. Tajā atrodas aptuveni 16 gleznotāja darbi.Tālāk dosimies uz slavenāko Kahetijas vīndaru ciematu – Cinandali, kurā atrodas arī kņazu Čavčavadze dzimtas muiža. Skaistajai muižai pieder arī brīnišķīgs dārzs, kurā varēsim pastaigāties, iepazīties ar dzimtas vēsturi un pēc tam leģendārā vīna pagrabiņā baudīsim vīnu (pēc izvēles un par papildmaksu).Pēc tam mēs apmeklēsim vienu no pašām lielākajām vīna darītavas korporācijām “Kindzmarauli“. Jūs gaida ekskursija un iepazīšanās ar slavenajiem vīniem “Mukuzani”, “Kvareli”, kas noturētas ozola mucās, Kindzmarauli, kā arī konjaku un čaču. Jūs redzēsiet vīna uzglabāšanas tehnoloģiju māla krūkās “Kveri”. Šeit Jums pastāstīs visu par gruzīnu vīniem! Iemācīs pareizi degustēt un izvēlēties labu dzērienu. Ekskursijas beigās, pats patīkamākais – labāko vīnu degustācija. Un nu dosimies pašā Kahetijas sirdī uz Čumlaki ciemu, kur Getiašvili vīna pagrabiņā baudīsim vīnu no kveri krūkām. Šeit varēsim noskatīties meistarklases maizes, hinkali un čurčhelas gatavošanā.Pusdienas ar šašliku un vīnu kahetiešu gaumē un gruzīnu dziesmām.Atgriežamies Tbilisi. Atpūta un nakts viesnīcā.

8 diena / 23. novembris

Pastaiga pa Tbilisi. Suvenīri – rudens tirgus – iepirkšanās un atvadas no Gruzijas – svētku vakariņas tautiskā krodziņā ar dziesmām un dejām.Brokastis viesnīcā. Brīvais laiks pastaigai pa Tbilisi. Pārtikas tirdziņa apmeklējums, tajā var nopirkt sierus, garšvielas, čurčhelu un citus gardumus. Dosimies arī uz suvenīru tirdziņu – “Sausais tilts”. Tas ir pilsētas galvenais senlietu tirgus, kurā tirdzniecība notiek zem klajas debess. Par “Sauso tiltu”to dēvē tāpēc, ka patlaban tas ved pāri ielai, nevis upei, jo upe sen jau ir aizbērta. Te var atrast pilnīgi visu: senlietas, rotas, plates, fotoaparātus, pulksteņus un traukus. Tikai no šejienes jūs varēsiet atvest mājās tiešām unikālas ar rokām darinātas lietas, turklāt zināsiet, ka tās patiešām ir izgatavotas vienā eksemplārā. Izstaigāsim arī modes veikalus.Vakarā dosimies uzlabāko gruzīnu nacionālo restorānu Tbilisi, lai kopīgi baudītu atvadu vakariņas dziesmu un deju pavadībā. Atpūta viesnīcā.

9 diena / 24. novembris

Bezgala laimīgi mēs pametam šo viesmīlīgo valsti, ar cerībām uz atkalredzēšanos… esam pārliecināti – drīzu! Transfērs uz lidostā plkst. 2.00. plkst 4.40* lidojums Tbilisi – Rīga. 7.15* nolaišanās Rīgā.

Ceļojuma cena: 765 €„BLAGOVEST TURSERVISS” grupai īpaša cena: 695 €

Ceļojuma cenā iekļauts:

 • Lidojums Rīga – Tbilisi – Rīga (aviokompānijas „airBaltic” reiss);
 • Reģistrējamā bagāža + rokas bagāža: nododamā bagāža (maks. 20 kg, 100x50x80cm), rokas bagāža – soma (maks. 8 kg, 55x40x20cm);
 • 5 naktis viesnīcā Tbilisi 3* „Light House” ar brokastīm;
 • 2 naktis viesnīcā Chaltubo 3* „Vita Garden” ar brokastīm;
 • Transfēri;
 • Gida pakalpojumi;
 • Gruzijas Nacionālais muzejs;
 • Gleznotāja Niko Pirosmanašvili memoriālais muzejs Kahetijā un dzīvoklis Tbilisi;
 • Brauciens autobusā visa ceļojuma garumā;
 • Pusdienas;
 • Kahetija;
 • Vīnu degustācija Tbilisi;
 • Vīnu degustācija ģimenes pagrabiņā Kahetijā. Kindzmarauli, Cinandali;
 • Mandarīnu ievākšana;
 • Okacē kanjons;
 • Prometeja ala;
 • Tējas degustācija;
 • Muzejs Cinandali;
 • Gruzīnu ēdienu pagatavošanas meistarklase Kahetijā.Par papildmaksu:

 • svētku vakariņas;
 • zemūdens masāža SPA centrā;
 • sēru pirtis Tbilisi.Piebilde: tūrisma grupa (15 cilvēki) tiek komplektēta līdz 2018. gada 1. jūlijam.Avanss 300 € jāiemaksā līdz 2018. gada 1. jūlijam.Atlikusī summa jāsamaksā līdz 2018. gada 1. novembrim.