Atpakaļ

Viesos pie muižnieka

VIESOS PIE MUIŽNIEKA

Jelgava – Jaunpils – Tukums

                     

Mēs ceļosim pa kadreizējo Kurzemes hercogisti. Apskatīsim hercogistes galvaspilsētu – Jelgavu (Mitavu) un hercogu pili.

Jaunpils cietoksnis (1301.g.), kas ir celts pēc Livonijas ordeņa cietokšņa līdzības. No 1561.g. – 1922.g. cietoksnis ir piederējis vācu bruņinieku fon der Recke dzimtai. Cietokšņa vēsture ir saistīta ar Vācijas, Zviedrijas un Krievijas vēsturi, ir daudz leģendu un stāstu par drošsirdīgiem bruņinieku varoņdarbiem.

 

Bruņinieku pils – “ūdens cietoksnis” – ir viena no retajām, kura līdz mūsdienām ir saglabājusies gandrīz nemainīga. Pils masīvās sienas, šauras, iebūvētas trepes, spoki un moku kambari – tas viss mūs sagaida pilī.

 

Īpaša Jaunpils pils piedāvājums ir pasākumu un kāzu rīkošana viduslaiku gaumē, teatrālas ekskursijas – “Viduslaiku kazas”, Viduslaiku mūka stāsti”, “Viduslaiku ēdiens”. Blakus pilij atrodas Zviedru siena, kuru uzcēla zviedru kara gūstekņi. Tos uz šejieni bija atvedis barons Matiass fon der Recke pēc Salaspils kaujas.

Aplūkosim 200 gadus vecas ūdens dzirnavas, kurā ir saglabājies viss nepieciešamais aprīkojums un arī miltu smarža.

 

Apmeklēsim Jaunpils baznīcu (1592.g.). Aplūkosim Kārļa Ieviņa gleznoto altāra gleznu. Pēc tūristu vēlēšanās var pasūtīt pusdienas pils kafejnīcā (pēc iepriekšējā pieteikuma).

Atpakaļceļā mēs iebrauksim nelielā, ziedošā pilsētā – Tukumā. Šeit mājo mūžīgs mazo ielu miers un sarkano dakstiņu jumtu skaistums, maijā zied ķirši, bet jūlijā gaisā virmo rožu smarža.

 

Pēc vēlēšanās atpakaļceļā var apmeklēt Šlokenbekas muižu, celtu franku stilā 15.gs.

 

Ceļazīmes cena: 15 / 24 EUR

 

Cenā ir iekļauts:

  • Brauciens ar tūristu klases autobusu
  • Gida pakalpojumi
  • Maršruta organizēšana

Papildizdevumi (cenas orientējošas):

  • Biļete Jaunpilī
  • Pusdienas