Atpakaļ

Lielupes ielejas dārgumi sk.

Jelgava – Eleja – Rundāle – Bauska – Mežotne

                                                                      

Izbraukšana no Rīgas plkst. 8:00.

   

Mēs piedāvājam iespēju ielūkoties vēsturē un mērot ceļu no XIII gadsimta līdz baroka un klasicisma laikmetam. Jelgavas pils – Kurzemes hercogu rezidenci, bet mūsdienās Latvijas Lauksaimniecības akadēmiju. Tā ir dižā 18.gs. arhitekta Frančesko Bartolomeo Rastrelli darbs. Jelgavas pils ir pati iespaidīgākā tāda tipa celtne Baltijā.

 

Dodamies uz Latvijas dienvidiem pa veco Bīrona ceļu uz miera ieleju – Rundāli. Pa ceļam apskatīsim daiļās Dorotejas, Pētera Bīrona sievas, bijušās muižas parku Elejā. Diemžēl muiža nav saglabājusies, bet ir iespēja apskatīt angļu stilā veidoto parku.

 

Rundāle. Rundāles pils ir “mazā Versaļa”, kas tika celta kā Kurzemes hercogu ārpilsētas rezidence. Rundāle apbur ar baroka arhitektūras harmoniju un rokoko mākslu.

Brīvais laiks pusdienām, iespēja pastaigāties pa Rastrelli projektēto parku.

 

Bauska. Šeit mēs apskatīsim pēdējo Latvijā celto cietoksni (15.gs.). Drošsirdīgākie var uzkāpt skatu tornī.

 

Mežotne. Mežotnes pils atrodas Lielupes labajā krastā un to ieskauj brīnišķīgs parks angļu stilā. Pils uzcelta pēc Dž. Kvarnegi projekta, darbu vadītājs – arhitekts Berlics. Mežotnes pils ir viena no skaistākajām celtnēm Latvijā. Lielupes klusie ūdeņi, senatnes dvesma un parks veido neatkārtojamu atmosfēru, kur gribas atgriezties atkal un atkal.

 

Ierašanas Rīgā ap plkst. 18:00.

 

Ceļazīmes cena: 14 / 20 EUR

 

Cenā ir iekļauts:

  • Brauciens ar tūristu klases autobusu
  • Gida pakalpojumi
  • Maršruta organizēšana

Papildizdevumi:

  • Ieejas biļete Rundāles pilī ar parku – ap. 9 EUR
  • Ieejas biļete Mežotnes pilī – ap. 2.5 EUR