Atpakaļ

Latgales Motīvi sk.

Preili – Aglona – Zemeņu krastini – Čertoks.

 

Plkst. 7:00 izbraukšana no Rīgas.

 

10.00 – Preiļi. Leļļu karaliste.

 

Aglona.

Aglonas maizes muzejs. Vienīgais šāda veida muzejs Latvijā. Šeit cilvēks var sajust tikko ceptas maizes smaržu, paturēt rokās siltu maizes riku, dzirdēt stāstu par pašu vienkāršāko un svētāko – maizi. Ekskursija pa muzeju un maizes ceptuvi.  Latgales kulinārā mantojuma ēdieni. Pusdienas Aglonas maizes muzejā ar Latgales kulinārā mantojuma ēdieniem.

 

Karaļa kalns.

17:00 – Aglonas bazilika. Baroka stilā celtā bazilika ainavā izceļas ar 60 m augstiem torņiem (18. gs. 1. puse, 1768.-1800.g.). Svētgleznu “Aglonas Brīnumdarītāja Dievmāte” (17.gs.) sauc par Brīnumdarītājas Dievmātes svētgleznu. Tā ir slavena ar savām dziednieciskajām spējām. Gan ticīgie, gan mākslas cienītāji ir gatavi mērot tālu ceļu līdz Aglonai, lai baudītu šā mākslas darba burvību un ticētu tās brīnumiem. Svētavots.

 

18.00 – 18.30 Velnezers. Dabas liegums. Velnezers ir viens no dzidrakajiem Latvijas ezeriem, kas piesaista ar savu savdabīgo zilganzaļo ūdens krāsu, lielo ūdens caurredzamību un dīvainajiem nostāstiem, kas to apvijuši kopš sendienām. Piltuvveida ieplakā izvietotā Velnezera dziļums sasniedz 17 metrus, bet ūdens caurredzamība vietām pat 12 metrus.

 

18.00 – Izbraukšana uz Rīgu. Pietura Liepkalnos.

 

Ap 21:30 atgriešanās Rīgā.

 

Ceļazīmes cena: 24 / 45 EUR

 

Ceļazīmes cenā iekļauts:

  • Brauciens tūristu klases autobusā
  • Ekskursijas vadītāja pakalpojumi brauciena laikā
  • Pusdienas Maizes muzejā

Papildus izdevumi :

  • Ieejas biļete Leļļu karaliste – 2/1 Eur
  • Parģērbšana kostimos – 2 Eur