Atpakaļ

Baltkrievija – Pirmā Tikšanās sk.

 

Rīga – Polocka – Vitebska – Berezinas biosfēras rezervāts – Minska – Nesviža – Lida – Rīga

 

 

Šo ceļojumu var uzskatīt par pirmo tikšanos ar Baltkrieviju. Tajā ir iekļauti nozīmīgi Baltkrievijas ziemeļu un centrālās daļas apskates objekti. Tūristi iepazīsies ar valsts galvaspilsētu Minsku, seno pareizticīgo pilsētu Polocku, vareno viduslaiku cietoksni un pili Nesvižā un Lidā, izjutīs Berezinas biosfēras rezervāta pirmatnējo skaistumu, uzzinās par traģiskajiem notikumiem Hatiņā.

 

 

1.diena. RĪGA – POLOCKA

 

 

Izbraukšana no Rīgas agrā rītā, pārbrauciens uz Polocku (~390 km). Robežas šķērsošana. Tikšanās ar gidu Polockā. Pusdienas. Apskates ekskursija pa senāko Baltkrievijas pilsētu: cietokšņa kalns un Sofijas katedrāle, XII gadsimta „Borisa akmens”, Brīvības laukums, jezuītu kolēģija un daudz kas cits. Sv. Eifrosines klostera apmeklējums, kas ir Baltkrievijas kultūras un pareizticīgo garīgās dzīves centrs jau kopš XII gadsimta. Pārbrauciens uz Vitebsku (110 km). Nakšņošana viesnīcā ** Vitebskā.

 

 

2.diena. VITEBSKA – BEREZINAS BIOSFĒRAS REZERVĀTS – HATIŅA

 

 

Brokastis. Ekskursija pa Vitebsku.

Kopš lielā mākslinieka jaunības laikiem Vitebska ir saglabājusi savu neatkārtojamo burvību – Ziemeļu Dvinas augstos krastus un aizkustinošo skatu uz baznīcu kupoliem un smailēm un vecpilsētas namu kārniņu jumtiem. Rātsnama graciozais tornis, baznīcu fasādes, veidotas slavenajā Vilēnas baroka stilā, nelielas muižnieku muižiņas un sarkanā ķieģeļa mājas – šajās ieliņās pagāja Marka Šagāla bērnība un katrā viņa gleznā var redzēt šo jaunības dienu pilsētu. Vitebska vienlaicīgi ir gan artistiski bohēmiska, gan provinciāli naiva, ar omulīgām ieliņām, oriģinālām pilsētas skulptūrām un atdzimušajām baznīcām. Pilsētas centra paugurainais reljefs ļauj baudīt patiesi skaistas ainavas un divu upju – Vitbas un Zapadnaja Dvinas krastus. Pusdienas.

Pārbrauciens (~110 km) uz Berezinas biosfēras rezervātu, kas ir unikāla vieta Eiropā, jo šeit vienuviet pirmatnējā vidē dzīvo pieci Eiropas lielākie zīdītāji – aļņi, sumbri, lāči, vilki un lūši. Meža zoodārzā jūs noteikti tos ieraudzīsiet dažu metru attālumā! Dabas muzeja apmeklējums. Pārbrauciens uz (~130 km) Minsku. Pa ceļam Hatiņas memoriāla apmeklējums. Nakšņošana viesnīcā ** Minskā.

 

 

3.diena. MINSKA

 

 

Brokastis. Minskas apskates ekskursija. Troickas priekšpilsēta, Augšpilsēta, Rātslaukums, pareizticīgo un katoļu baznīcas, hokeja arēna, prospekti, laukumi, obeliski un ne tikai. Pusdienas.  Brīvais laiks pilsētā. Nakšņošana viesnīcā ** Minskā.

 

 

4.diena. NESVIŽA – LIDA – RĪGA

 

 

Brokastis. Pārbrauciens (~120 km) uz Nesvižu. Šeit jūs varēsiet novērtēt kņazu Radzivilu pils kompleksa varenību un skaistumu, kas bija viņu rezidence XVI-XIX gadsimtā, un pastaigāties pa pils parku ēnainajām alejām. Pusdienas.* Pārbrauciens uz Lidu (~130 km). Pa ceļam apskatīsim viduslaiku pili Mirā, kas ir unikāls XV gadsimta arhitektūras piemineklis un kas ir iekļauts UNESCO pasaules kultūras pieminekļu mantojuma sarakstā. Mājupceļš līdz Rīgai (~400 km).

 

 

Ceļazīmes cena: grupā ir 17 cilvēku – 215 EUR
                          grupā ir 30 cilvēku – 165 EUR
                          grupā ir 40 cilvēku – 150 EUR

 

 

Ekskursijas cenā iekļauts:

 

 • transporta pakalpojumi pēc programmas,
 • nakšņošana viesnīcā**
 • ēdināšana pēc programmas (3 brokastis viesnīcās un 1 pusdienas Minskā)
 • ekskursijas vadītāju pakalpojumi pēc programmas
 • grupas vadītāja – gida pakalpojum

 

Papildu izdevumi:

 

 • piemaksa par vienvietīgu numuru viesnīcā
 • ieejas biļetes apskates objektos:
 • Berezinas biosfēras rezervāts (Meža zoodārzs un Dabas muzejs) – 5 EUR
 • Hatiņa – 3 EUR
 • Pils un dārza komplekss Nesvižā – 7 EUR
 • Nacionāla bibliotēka (panoramas skatlaukums) – 3EUR
 • puspansija (*papildus pusdienas Nesvižā) – 6 EUR
 • Baltkrievijas vīzas noformēšana – 15 EUR
 • apdrošināšana ceļojuma laikā (AS BALTA) – 1,65 EUR

 

(*) par pusdienām jāsamaksā iepriekš, pērkot ceļazīmi braucienam.

 

Puspansija ietver sevī ēdināšanu divas reizes dienā visā ceļojuma vai atpūtas laikā Baltkrievijas teritorijā. Pirmā ēdienreize, protams, ir brokastis. Brokastīs parasti tiek piedāvāti dažādi siltie ēdieni – omlete, sviestmaizes ar sieru un šķiņķi, putras, cīsiņi, tēja, kafija un deserts. Otrā ēdienreize ir saskaņota ar ceļojuma maršrutu un programmu. Pusdienās piedāvā karstu zupu, pamatēdienu ar piedevām, salāti, sula vai tēja, kafija. Visi ēdieni tiek pagatavoti no vietējiem produktiem un tiek pasniegti ar mīlestību un cieņu pret viesiem. Var izvēlēties arī citu alternatīvu.

 

Grupas  komplektēšana, liguma parakstīšana un avansa iemaksa summā 30 Eur par cilvēku 30 dienas  līdz braucienā.

Atlikums – 15 dienas līdz braucienam.