Atpakaļ

Viena diena Anīkšķos

 

Izbraukšana no Rīgas plkst. 8:30 no Satekles ielas.

 

Mūsu ceļš vedīs cauri Zemgales līdzenumam virzienā uz Lietuvu. Braucot cauri Bauskai, atcerēsimies, ka senos laikos šī pilsēta bija slavena ar saviem graudu un zirgu gadatirgiem. No Bauskas arī sāksies ”Maizes ceļš”, kas mūs aizvedīs uz etnogrāfisko Zirgu muzeju nelielā Lietuvas ciematā Anīkšķos. Apskatīsim vienīgo muzeju Lietuvā, kas veltīts cilvēku lielākajiem palīgiem zirgiem, uzzināsim par cilvēka un zirgu savstarpējo saikni ikdienā, svētkos un kara laikos. Bez tam muzejā jūs  atradīsiet „Maizes ceļa” zīmes: vecos lauku darbarīkus, akmens dzirnavas, ar kurām varēsiet mēģināt samalt graudus un uzzināt, cik spēka kādreiz patērēja cilvēks, lai taptu maize. Muzejā ar senajiem instrumentiem darbojas amatnieki, bet pagalmā jūs gaidīs dažādas atrakcijas: izjādes ar zirgiem un karuseļi. Viss pasākums aizņems apmēram 3 stundas.

 

Pusdienas kafejnīcā “Pasagelis”, kas atrodas muzeja teritorijā.

 

Cepelīnu porcija maksā 3,80 €, zupa – 1,50 €.

Pusdienām iepriekš jāpiesakās tūrisma aģentūras birojā.

 

Pēc pusdienām apmeklēsim Romas katoļu Sv. Mateja baznīcu un Eņģeļu muzeju. Baznīca ir pilsētas panorāmas galvenais akcents. Tās torņi ir augstākie Lietuvā – 79 m. Ir iespēja uzkāpt vienā no torņiem un pavērot pilsētu no putnu lidojuma.

 

Neliels pārbrauciens uz nākamo objektu – 10 km.

 

Plkst.14.30 dosimies pastaigā virs koku galotnēm. Austrumeiropā tā pagaidām ir vienīgā šāda taka. Tā sākas pie liela granīta bluķa, kas sver 265 t un jau 15 tūkstošus gadu atrodas šajā skaistajā Lietuvas mežā un kuru sauc Puntukas. Taka paceļas 21 m augstumā virs zemes, un tā ir 300 m gara. Taka beidzas pie skatu torņa, kura augstums ir 34 m un no kura paveras brīnišķīgs skats uz Šventājas upi un Anīkšķiem. Pastaiga ilgs apmēram 30-40 minūtes.

 

Plkst.16.00 dodamies mājup. Atpakaļceļā piestāsim Paņevēžā. Pastaigāsimies pa pilsētas vēsturisko centru un apmeklēsim tirdzniecības centru “Babilonas”. Atgriešanās Rīgā ap plkst. 21.00.

 

 

Ceļazīmes cena: 30 EUR, ja grupā ir 18 cilvēku

                          25 EUR, ja grupā ir 30 – 35 cilvēki

          

 

Cenā ir iekļauts:

  • brauciens ar tūristu klases autobusu
  • gida pakalpojumi
  • maršruta organizēšana

 

Papildizdevumi:

  • Zirgu muzejs - 4 EUR, pensionāriem un bērniem – 2,50 EUR .
  • Anīkšķu taka - 1 EUR, bērniem – bez maksas.
  • Baznīcas skatu tornis - 0,80 EUR
  • Eņģeļu muzejs – 1,20 EUR, bērniem – 0,80 EUR.
  • Pusdienas.