Atpakaļ

Latgales zelta rokas                                

Līvāni – Preiļi – Liepsalas

Plkst.7.00 izbraukšanas no Satekles ielas Rīgā (pie veikala Origo).10.00 ierašanās Līvānos (180 km no Rīgas). Apmeklēsim Latgales mākslas un amatniecības centru un iepazīsimies ar ekspozīciju „Amatnieki Latgalē 19. – 20. gs.”, kurā ir skatāma un taustāma unikālā, neatkārtojamā 94 metrus garā tautiskā josta, kas tapusi ar lielu uzdrīkstēšanos un mīlestību. Pabūsim arī Līvānu stikla muzejā, kas ir vienīgais šāda veida muzejs Baltijā un kopš 2013. gada atrodas Latgales mākslas un amatniecības centra telpās . Muzejs sniedz iespēju aplūkot vairākus tūkstošus tagad jau neesošajā Līvānu stikla fabrikā tapušu stikla izstrādājumu. Stikla pūtējs Aleksandrs Logvins parādīs, kā top stikla brīnums.  Pārbrauciens uz Preiļiem (36 km).

 Plkst.12.30 ekskursija Latvijas siera galvaspilsētā Preiļos kopā ar Irēnu Kerkužu.  Preiļu parks un Borhu muižas komplekss, skulptūras populārākajām Latvijas siera šķirnēm, Preiļu Jaunavas Marijas Debesīs uzņemšanas Romas katoļu baznīca.

Plkst.14.00 pusdienas laiks kafeinīcā  „Oga”

 Plkst.15.00 apmeklēsim Kultūras namu Raiņa bulvārī, kurā šajā dienā risināsies IV starptautiskais autorleļļu festivāls “Leļļu vasara Preiļos”, un iepazīsimies ar festivāla leļļu izstādi. Leļļu galerijas un festivāla idejas autore ir māksliniece Jeļena Mihailova. Ieeja izstādē par ziedojumiem. Varēsim piedalīsimies arī citos Preiļu novada svētku pasākumos.

 Plkst.17.00 mājupceļš. Pa ceļam piestāsim Liepsalās, lai iegādātos “Liepkalnu” garšīgo maizi.

 Atgriešanās Rīgā ap plkst.21.00.

                                             Ceļazīmes cena: 35 EUR (grupā 18 cilvēku)   

     

Ceļojuma cenā ietilpst

  • Transporta pakalpojumi ceļojuma laikā
  • Grupas vadītāja-gida pakalpojumi
  • Maršruta organizācija
  • Ekskursijas Latgales mākslas un amatniecības centrā Līvānos un ekskursija Preiļosar krieviski runājošu gidu
  • Stikla pūtēja demostrējumiPapildu izmaksas :

  • Ieejas biļetes Latgales mākslas un amatniecības centrā – 3.00 /1.50 EUR