Atpakaļ

Rietumbaltkrievijas kultūras mantojums

 

Bezvīzu ceļojums

 

“Rietumbaltkrievijas kultūras mantojums”

 

Rīga – Ļida – Berjozovka (stikla rūpnīca “Ņeman”) – Novogrudoka – Mira – Sloņima – Žiroviči – Ružana – Kosova – Bresta – Belovežas gārša – Grodņa – Rīga

 

4 dienas / 3 naktis

19.03. – 22.03.2020.

 

 

Šis ir četru dienu bezvīzu brauciens, kura laikā būs apskatāms ievērības cienīgākie Rietumbaltkrievijas kultūras un vēstures mantojuma objekti, turklāt divi no tiem ir iekļauti UNESCO Kultūras mantojuma sarakstā – Miras pils un Belovežas gārša. Tāpatjūs varēsiet arī iepazīsities ar mazāk zināmiem, bet ne mazāk interesantiem un daudzveidīgiem valsts nostūriem.Šī notikumiem bagātā ekskursija ir ideāli piemērota gan tiem, kuriem šī būs pirmā iepazīšanās ar Baltkrieviju, gan arī tiem, kas šo brīnišķīgo valsti apceļo atkārtoti.

 

Pirmā diena.

 

6.00 – izbraucam no Rīgas. Brauciens līdz Baltkrievijas robežai (~ 350 km). Lietuvas-Baltkrievijas robežas šķērsošana ar bezvīzu vaučeri. Brauciens uz Ļidu (~ 42 km) – pilsēta pazīstama ar savu bagāto vēsturi, kā arī alus un kvasa pagatavošanas tradīcijām. Apmeklēsim lietuviešu lielkņaza Ģedimina XIV. gs. pili.

 

Pārbrauciens uz Berjozovku (~ 27 km). Ekskursija uz “Ņeman” stikla rūpnīcu. Rūpnīcas muzeja apmeklējums, kur varēs aplūkot rūpnīcas zīmolu – dūmakaino stiklu ar “Ņemana diegu”, cēlu kristālu un daudzus eksponātus, kas saņēmuši balvas un diplomus prestižās starptautiskās izstādēs. Stikla muzeja ekskursijas laikā jūs apmeklēsiet arī pašu rūpnīcu, kur redzēsiet visu ražošanas ciklu. Jo tieši paša stikla izgatavošanas process visvairāk aizrauj ekskursantus.

 

Pārbrauciens uz Novogrudoku (~ 26 km) – uz Lietuvas lielkņazistes pirmo galvaspilsētu. Ekskursija pa pilsētu – pilskalns, nemirstības kurgāns, viduslaiku baznīca (Dieva Apskaidrības baznīca), senā Borisogļebas baznīca, Mindauga kalns, piemineklis Vladimiram Visockim, kurš filmējās kinolentē “Dēli dodas kaujā” netālu no pilsētas.

 

Pārbrauciens uz Miru (~ 50 km).

 

Vakariņas Mirā*.

 

Nakšņošana viesnīcā “Мирский посад”.

 

Otrā diena.

 

Brokastis.

 

Ekskursija uz Miras pils muzeju (XVI.gs.sākums).Pils pamatoti ir iekļauta UNESCO kultūras mantojuma sarakstā un ir viens no populārākajiem tūristu objektiem Baltkrievijā.

 

Pārbrauciens uz Žiroviči (~ 120 km) – unikāls klosteru komplekss XVII. – XVIII.gs., mūsdienās pareizticīgo seminārs un lielākais svētceļojumu centrs Baltkrievijā. Brauciena laikā no autobusa būs iespēja apskatīt Sloņimas vēsturisko centru – sena pilsēta ar labi saglabājušos pilsētas iedzīvotāju un sakrālo ēku ansambli. Pusdienas. Pārbrauciens uz Ružanu (~ 50 km) – mājīga pilsēta, kurā saglabājies viss ēku komplekss no XVI. – XIX.gadsimtiem, to starp arī varenās Sapegu dzimtas pils, dominikāniešu Trīsvienības baznīca, bijušās baziliešu klostera Pētera-Pāvila baznīca. Pārbrauciens uz Kosovu (~ 25 km), kas ir dzimtene cilvēkam, kura vārdā reiz nosauca augstāko kalnu Austrālijā – Tadeušs Kostjuško. Aplūkosim neogotisko Puslovsku pili (XIX.gs.) un XVIII.gs. koka muižiņu. Merečevščina.

 

Pārbrauciens uz Brestu (~142 km). Pastaiga pa pilsētas vēsturiskā centra naksnīgajām ieliņām.

 

Vakariņas Brestā *.

 

Nakšņošana Brestā.

 

Trešā diena.

 

Brokastis. Varonīgā Brestas cietokšņa apmeklējums: monuments “Slāpes”, pamatkomplekss, Holmas vārti. Pārbrauciens uz ciematiņu Skoki (~10 km) un Ņemceviču muižas (XVIII.gs.) apmeklējums. Šeit 1917. gada 15. decembrī tika parakstīts miera līgums starp Padomju Krieviju un Vācijas impēriju, kurā de jure noteikts, ka tiek izbeigta karadarbība Austrumu frontē Pirmā Pasaules kara ietvaros. Pusdienas. Pārbrauciens uz Kameņecu (~ 40 km), kur apskatīsim XIII.gs. donžona torni. Pārbrauciens uz Belovežas gāršu (~ 25 km) – Eiropas pēdējais relikta mežs, nacionālais parks, kurā sastopama bagātīga augu valsts un gleznaini dabasskati, kurus redzēsiet ekskursijas laikā, viesosimies arī etnogrāfiskajā muzejā, kur mums būs sagatavots pārsteigums – cienasti. Bagātinās iespaidus arī Dabas muzeja un dzīvnieku voljēru apmeklējums. Pārbrauciens uz Grodņu (~ 185 km). Iekārtošanās viesnīcā. Brīvais laiks. Nakšņošana viesnīcā.

 

Ceturtā diena.

 

Brokastis. Apskates ekskursija autobusā un pastaiga pa pilsētu: varenā Vecā pils un izsmalcinātā Jaunā pils, Sv. Brigitas mūķeņu un bernardiešu mūku klosteri, majestātiskā Sv. Franciska Ksavera katedrāle un pati vecākā aptieka, gleznainā Nemunas krastmala un XII. gs. Kaložas baznīca.

 

Brīvais laiks.

 

Pārbrauciens uz Rīgu (~ 429 km).

 

(*) Tiek apmaksāts un organizēts papildus. Tūroperators patur tiesības nomainīt izmitināšanas iespējas maršrutā ar līdzvērtīgiem tās pašas kategorijas objektiem (vai augstākiem), kas norādīti ceļojuma programmā, kāarī patur tiesības veikt izmaiņas ekskursiju programmā atkarībā no objektīviem apstākļiem, saglabājot apjomu un kvalitāti.

 

 

Cena grupai 16 cilv.: ½ TWIN – 260 €

Piemaksa par SINGL – 35 €

 

 

Ekskursijas pamatcenā ietilpst:

 

 • Gids 4 dienām (no Ļidas līdz Grodņai);
 • 3 naktsmājas ar brokastīm tūristu klases viesnīcās;
 • 3 pusdienas;
 • Ekskursija Ļidā;
 • Ļidas pils apskats no ārpuses;
 • Ekskursija stikla rūpnīcā “Ņeman”;
 • Ekskursija pa Novogrudoku;
 • Miras apskate ar vietējo gidu un Miras pils (ekskursija+biļete);
 • Svētā Mihaila baznīcas apskate Sinkoviču ciematā;
 • Sloņimas vēsturiskā centra apskate ar vietējo gidu;
 • Ekskursija Žiroviču klostera kompleksā;
 • Ekskursijas Ružanā un Kosovā (Sapegu un Puslovsku piļu apskate no ārpuses);
 • Brestas vēsturiskā centra apskate;
 • Ekskursija uz Brestas cietoksni;
 • Skoku ciematā muižas apskate;
 • Apskates ekskursija Belovežas gāršā;
 • Apskates ekskursija Grodņā;
 • 19-vietīgais autobuss

 

Papildmaksa:

 • Papildus pusdienas - 7 €
 • Papildus vakariņas - 7 €

 

 

Grupas komplektācija līdz 2020.g.15. februārim.

Avansa iemaksa 100 €