Varšava - Ļubļina – Velička - Krakova                      

06.06,01.08,26.10

Мaršruts № ВТЕ 37

1.diena. Plkst. 6.00 sākas ceļojums. Lietuva. Polija. Ierašanās Varšavā ap plkst.17.00. Ekskursija Varšavas vecpilsētā un Krakovas priekspilsētā vietājā gida pavadībā krievu valodā. Brīvais laiks pastaigai un vakariņām. Nakts  3*viesnīcā Varšavā.

2.diena. Brokastis plkst.7.00. Pārbrauciens uz Ļubļinu. Gadās, ka pilsētām, tāpat kā cilvēkiem, ir ne tikai oficiālie nosaukumi, bet arī tautā doti vārdi. Jautri vai nopietni, tie zīmīgi parāda kaimiņu attieksmi pret pilsētu. Tieši  tā ir noticis ar Ļubļinu, kuru bieži dēvē gan par „āža pilsētu”, gan „Mazo Krakovu”. Šī pilsēta ir tikpat skaista un savdabīga kā Krakova un, vismaz pagaidām, nav pārsātināta ar tūristiem. Bet par „āža pilsētu”  Ļubļinu sauc tāpēc, ka tās ģērbonī ir atveidots balts āzis, kas sniedzas pēc vīnogu ķekara. Apskates ekskursija vietējā gida pavadībā, kuras gaitā jūs apmeklēsiet 14.gs. celto Ļubļinas karaļu pili, Sv.Jāņa Kristītāja un Sv.Jāņa evaņģēlista katedrāli, Krakovas vārtus, tribunālu, Sv.Trīsvienības torni, Dominikāņu ordeņa baznīcu un citus interesantus objektus. Vēl ir Botāniskais dārzs, daudzi parki un muzeji: pilsētas muzejs, dzejnieka Juzefa Čehoviča muzejs un neatkārtojams Brīvdabas koka arhitektūras muzejs. Un, kā jau katrā cienījamā viduslaiku pilsētā, Ļubļina ir arī apakšzemes ejas, kuras tagad var apmelēt arī tūristi.
Nakts 3*viesnīcā Ļubļinā.

3.diena. Brokastis. Plkst. 8.00 izbraukšana uz Veļičkas pilsētu. Veļičkas sāls raktuves iekļautas UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā. Apmeklēsim Sāls raktuvju muzeju. Ekskursija notiks krievu valodā kopā ar vietējo gidu - pavadoni, ilgs 2,5 stundas, un mēs sasniegs 135 m dziļumu. Raktuves darbojas jau no 13.gs., tās izvietotas deviņos līmeņos. Raktuvju kopējais garums ir apmēram 300 km. Raktuvju galerijās apskatāmi daudzi māklslas darbi, altāri, lustras un skulptūras, veidoti no sāls (ieskaitot Jāni Pāvilu II). Tas ir vissaistošākais sāls raktuvju muzejs Eiropā! Pārbrauciens uz Krakovu.
Krakova ir viena no skaistākajām pilsētām Eiropā, kuras dominante ir Vāveles kalns. Krakova ir Polijas valstiskuma šūpulis. Pilī un katedrālē risinājušies svarīgākie Polijas karaļvalsts notikumi. Pastaigas pa “Karaļu ceļu” aizvedīs līdz Sv.Floriāna vārtiem  un  15.gs. militārās celtniecības šedevram - aizsardzības bastionam Barbakānam. Katra iela, katrs nams šajā ceļā ir ar savu vēsturi, bet galvenais laukums Rynek Glowny ar seno audēju amatnieku ģildi, apbūvi un pieminekļiem ir sajūsmas vērts. Iesakām apmeklēt Mariacka katedrāli, viduslaiku pilsētas svētvietu, kurā savas mākslas augstāko sniegumu -  liepkoka altārgrāmatu izgatavojis vācu mākslinieks Veits Stvošs. Vakariņot varat restorānā „Pod Baranem”. Nakts 3* viesnīcā Krakovā.

4 diena.  Brokastis. Mājupceļš uz Rīgu. Atgriešanās vēlu vakarā.

                                                                         1 ceļazīmes cena: 125 LVL

Ceļojuma cenā ietilpst:

 • Transporta pakalpojumi
 • Nakšņošana 3* viesnīcās ar brokastīm (2-vietīgie numuri ar ērtībām)
 • Ekskursijas grupas vadītāja un vietējā gida pavadībā

Papildizdevumi:

 • Ieejas biļetes Veličkas sāls raktuvju muzejā - 37/22 PLN
 • Apdrošināšana AS BTA
 • Vakariņas restorānā „Pod Baranem”

Programma ir līguma daļa par SIA “Blagovest Turserviss” tūrisma pakalpojumu sniegšanu

 

Augšā


JAUNUMS!

Brīvdienas Mazūrijā

Vilku midzenis, Sv.Ļipka, Elblongas
kanāli, Malborkas pils, Sopota,
Gdaņska, Fromborka.

02.08

Maršruts BTE10

1diena.Plkst. 6.00 ceļojuma sākums. Lietuva. Polija .

«Vilku midzenis » – Hitlera mītne – štābs Gerložā, šī ir viena no baisākajām vietām reģionā . Cietokšņa teritorijā bija izbūvētas 80 ēkas, tai skaitā 50 bunkuri. Šeit savām vajadzībām uzbūvēja elektrostaciju, dzelzceļa sliedes, lidlauku, centrālajā zonā atradās valsts galveno personu dzīvojamās telpas, kazino, kino. Tas viss bija nomaskēts, apjozts ar aizsargbūvēm un nomīnēts.

Sventa Lipka jezuītu ordeņa klostera komplekss – viens no skaistākajiem baroka laikmeta vēsturiskajiem pieminekļiem Polijā. Krāšņās bazilikas iekšējās telpas iedalās trīs jomos. Uzmanību piesaista baroka stila ērģeles ( 1721. g.). Tajā brīdī, kad kustās Dievmātes, Gabriēla un kupidona figūriņas ar zvaniņiem, eņģelis centrālajā tornī spēlē uz mandolīnas, bet ķerubi griežas ap savu asi. Nakts 2* viesnīcā.

2 . diena . Brokastis.

Elblongas kanāli. Ar kuģi pa sauszemi. Kanālu izbūvēja 19. gs. mūsdienās tas ir hidrogrāfisks piemineklis. Viens no interesantākajiem ūdens maršrutiem Polijā. Šeit ir slūžas, stāvi nobraucieni, dambji un drošības vārti. Lai šķērsotu ūdens līmeņa starpību, ūdensceļā ir izbūvēti pieci nobraucieni, kuģi kustas pa sliedēm, kas ir izbūvētas uz platformām.

Eiropas lielākā Viduslaiku pils – Malborkas pils. Ķieģeļu pils, bijusi varenā Vācu ordeņa maģistra rezidence, ir viena no lielākajām tāda tipa Viduslaiku celtnēm Eiropā. Objekts ir iekļauts UNESCO pasaules mantojuma sarakstā. Pili ieskauj nocietinājumu sienas ar torņiem un vārtiem. Varenā maģistra pils ir izcils vēlīnās gotikas stila arhitektūras saniegums. Vasaras ēdamtelpa ir pati reprezentatīvākā telpa pilī. Nakts 2* viesnīcā.

3. diena. Brokastis.

Sopota. Kūrorta pilsēta ar visgarāko molu, kas celts no koka. Atpūtas centrs, piekrastes kūrorts . Lielāka daļa pilsētas ēku ir 19./ 20. gs, eklektismā un jūgendstilā būvētas akmens celtnes. Galvenā gājēju iela – Monte Kassino, kur ik dienas var sastapt tūristu pūļus, kuri dodas pastaigā pa vienu no Eiropas garākajiem koka moliem un bauda pludmales priekus. Netālu no piekrastes atrodas „Lazenki Pulnocne” – 1907. gadā būvēta vasarnīca, kas ir arhitektūras piemineklis. Sopota ir slavena ar savu starptautisko estrādes dziesmu festivālu, kas savu mājvietu atradis uz „Meža operas” estrādes.‘ Solidaritātes pilsēta’ - Gdaņska. Ievērojamākie apskates objekti atrodas Karaliskā ceļa rajonā – gar Dluga un Dluga Targ ielām. Šeit var aplūkot bagāti rotātas akmens ēkas un vēsturiskās celtnes. Vecpilsētas gotiskajā Rātsnamā atrodas Gdaņskas vēstures muzejs. Rātsnams, Artusa pagalms ir viena no skaistākajām tāda veida celtnēm Ziemeļeiropā. Neptūna strūklaka – Gdaņskas simbols. Uz Motlavas upes atrodas viens no vislielākajiem Viduslaiku Eiropas ostas ceļamkrāniem. Jaunavas Marijas gotiskā katedrāle – viena no lielākajām ķieģelu katedrālēm Eiropā ( ar skatu laukumu), kurā ietilpst līdz 2500 cilvēkiem. Sv. Katažīnas gotiskā katedrāle Olīvā . Nakts 2* viesnīcā.

4 . diena . Brokastis.

Fromborka. Kopernika māja – muzejs un Katedrāles pakalns.

Šajā pilsētā daudzus gadus dzīvoja un nodarbojās ar zinātni Nikolajs Koperniks, arī nomira šeit. Katedrāles pakalna būvju komplekss, kas kādreiz bija Viduslaiku cietoksnis ir viens no izcilākajiem pieminekļiem. Vecākās ēkas :arhibīskapa gotiskā baznīca, ko apjož nocietinājumu sienas un 14. gs. bīskapa pils, kurā mūsdienās darbojas Kopernika māja - muzejs. No pakalna paverās brīnišķīgs skats uz līci un Vislas kāpu .Nakts viesnīcā.

Atgriešanās Rīgā (770 km ).

1.celazīmes cena: 115 LVL

CENĀ IEKĻAUTS:

 • Dzīvošana 2* viesnīcā , 2-3- vietīgos numuros .
 • Brokastis
 • Transporta pakalpojumi
 • Grupas vadītāja pakalpojumi
 • Ekskursijas ar vietējo gidu Gerložā, Gdaņskā, Malborkā.

PAPILDUS IZMAKSAS:

 • Ieejas biļete Malborkas pilī –29 / 15 PLN
 • Ieejas biļete „Vilku midzenī” - 10 / 5 PLN
 • Sv. Lipka klosteris - 10 PLN
 • Kruīzs pa Elblongas kanāliem -70 PLN
 • Muzejs Fromborkā un Kopernika tornis - 9 PLN
 • AS BTA apdrošināšana ceļojuma laikā

PLN= 0,1580 LVL LTL= 0,2040 LVL EUR= 0,7028 LVL

Dotā programma ir līguma daļa par SIA “Blagovest Turserviss” tūrisma pakalpojumu sniegšanu.

Brauciena cena un papildus pakalpojumu izmaksas(ieejas biletes muzejos,vīzas u.c.) ir norādītas uz 30.12.2011 (1 eur=0,702804LVL).

Mainoties valūtu kursam,arī brauciena cena un papīldus pakalpojumu izmaksas var mainīties.

Augšā


Pēc organizācijas pieprasījuma

Antikrīzes tūre uz Belostoku

Maršruta Nr. ВТЕ17

1 diena Plkst. 19.00 ceļojuma sākums. Lietuva, Polija ( 550 km).

2 diena Rītausmā ap 4 no rīta – ierašanās Belostokā . 2 stundas guļam autobusā (nešūpo ! ) .

Kamēr autobuss 7 stundas ‘atpūšas’ apmeklējam slaveno Belostokas tirgu. Vēlāk ar sabiedrisko transportu dodamies uz akvaparku „Tropicana” , iepazīstamies ar pilsētas vēsturisko daļu, kur ir saglabājušies ap 150 dažādi vēstures pieminekļi. To var izskaidrot ar to, ka šajā teritorijā vienmēr ir dzīvojuši daudzu tautību pārstāvji, šeit sadūrās austrumu un rietumu kultūra. Leģenda vēsta, ka pilsētu 14. gs. dibināja Ģedimins. Pilsēta piedzīvoja uzplaukumu kronētā getmaņa Jāņa Klemensa Branicka valdīšanas laikā (ir saglabājusies magnātu pils). Iesakām apmeklēt pilsētas tirgus laukumu, tā savdabīgās trīsstūra formas dēļ. Rātsnamā atrodas pilsētas muzejs. Apmeklēsim katedrāli, kas izveidojās apvienojot divas baznīcas.

Noteiktā laikā un vietā tūristus savāc autobuss un uz trim stundām aizved uz lielu tirdzniecības centru. Vakarā atvadāmies no Polijas „zaļajām plaušām ”– jaukās Belostokas un dodamies mājup. Ierašanās Rīgā ap 1 naktī.

Ceļazīmes cena : 25LVL

Ceļazīmes cenā iekļauts :

 • brauciens ar autobusu pēc maršruta ,
 • grupas vadītāja pakalpojumi ,

Papildus izdevumi :

 • « Tropicana »- 30 PLN
 • Brauciens ar reisa autobusu – 2P LN
 • Pirkumu drēbju tirgū un tirdzniecības centrā « AUŠAN », Merlin Le Roj
 • AS BTA apdrošināšana ceļojuma laikā

Dotā programma ir neatņemama SIA «Blagovest Turserviss» līguma sastāvdaļa.

Ekskursijas cena un papildus pakalpojumi (ieejas biļetes, vīzas ) norādītās uz 30.12.2011 attiecībā 1 eur = 0,702804 LVL. Sakarā ar valūtas kursa maiņu ceļojuma cena var mainīties.

 

 


Польша

Официальное название страны и географическое положение. Республика Польша. Государство в Европе, расположено в бассейнах рек Вислы и Одры и на севере омывается Балтийским морем. На севере граничит с Россией и Литвой, на востоке - с Беларусью и Украиной, на юге - со Словакией и Чехией, на западе - с Германией. Площадь - 312,7 тыс. км 2 . Административно-территориальное деление: 49 воеводств.

Столица - Варшава.

Время. -1 час

Праздничные и нерабочие дни. 1 января - Новый год, Пасха - обычно на 1-2 недели раньше православной, 3 мая - День Конституции 1791 г., 15 августа - праздник Войска Польского, 30 октября - 1 ноября - День Всех Святых и День поминовения усопших, 11 ноября - День независимости - (восстановление государственной независимости Польши в 1918 г.), 25 и 26 декабря - Рождество.

Природные условия. Около 2 / 3 территории на севере и в центре страны занимает Польская низменность. На севере простирается Балтийская гряда, на юге и юго-востоке - Малопольская и Люблинская возвышенности, вдоль южной границы - Карпаты (высшая точка 2499 м, Рысы в Татрах) и Судеты.

Климат умеренный с чертами континентального. Средние температуры января от -1 до -5 °С (в горах до -8°С), июля 17-19°С (в горах до 10°С). Осадков на равнинах выпадает 500-600 мм, в горах - местами свыше 1000 мм в год. Густая речная сеть. Главные реки: Висла, Одра. Озера преимущественно на севере страны. Лесами занято 28% территории. Национальные парки: Беловежский (в западной части Беловежской Пущи), Татранский, Пенинский и другие.

Денежная единица - злотый.

Население - 38,5 млн человек; свыше 98% - поляки. Городское население - 62%.

Официальный язык - польский.

Религия. Верующие преимущественно католики.

Варшава. Старый город в Варшаве занесен ЮНЕСКО в список памятников международного значения. Заполненный средневековыми каменными домами и окруженный фрагментами старых крепостных стен со рвом и сторожевой башней Старый город - визитная карточка Польши. На Дворцовой площади находятся колонна Сигизмунда (1644 г.) и Королевский замок (XIII- XIV вв.) - официальная королевская резиденция Польши, выходящая на площадь 16-метровой часовой башней с Шляхетскими воротами. На отходящей от площади Свентояньской улице расположены главный костел города - кафедральный собор Св. Яна (XIII-XIV вв.) - место коронации польских королей и пантеон выдающихся деятелей страны, а также костел Отцов иезуитов (XVII в.). Свентояньска выходит на знаменитую Рыночную площадь, окруженную домами, каждый из которых имеет собственное имя, а каждая из сторон площади носит имя какого-нибудь знаменитого варшавянина.

В городе более 30 музеев: Национальный музей польской и европейской живописи, Музей прикладного искусства, технический, государственный археологический, Музей естественной истории, Музей Войска Польского и другие.

Лодзь. Второй по величине город страны. С XIX в. здесь сохранились крупные текстильные фабрики, рабочие кварталы, особняки фабрикантов и окруженные парками дворцы, образуя крупнейший в Польше архитектурный комплекс в стиле модерн. Особое внимание привлекают архитектурный ансамбль "Ксенжи млын", вилла Киндерманна и многочисленные дворцы, в некоторых из них ныне разместились музеи. В городе сохранились многочисленные храмы разных религий. Интересно осмотреть крупнейшее в Европе еврейское кладбище (40 км 2 ), Музей искусства, Музей истории города Лодзь, Белую фабрику Людвика Гейлера, ректорат Лодзинской Политехники, дворец Познаньского, кафедральный собор Св. Костки.

Краков. Один из самых древних городов Европы, бывшая столица польского государства. Считается самым красивым городом в Польше. Здесь много шедевров искусства и архитектуры, есть Королевский замок. В черте Старого города, расположенного в кольце парков, сохранилось несколько сотен архитектурных памятников.

Все краковские дороги ведут к рынку - главной площади города и крупнейшей в Европе рыночной площади (4 тыс. м 2 ), окруженной каменными домами и дворцами, в центре площади - бывшие торговые ряды Сукеннице, слившиеся в одну ренессансную застройку. На рынке возвышаются костел Св. Варвары, башня городской Ратуши (XV в.), а также готический Мариацкий костел (костел Девы Марии, 1223 г.), известный на всю страну выполненным из липового дерева алтарем Вита Ствоша, который считается ценнейшим готическим алтарем в Европе (1477-1489 гг.).

Гданьск - один из самых древних городов страны, состоящий из трех самостоятельных городов - собственно Гданьска, Сопота и Гдыны (Тригород). Это город-порт на берегу Балтийского моря. Среди многочисленных достопримечательностей города особое внимание привлекают цистерианский собор в Оливе (XII в.) с одним из лучших в Европе органом (1788 г.), францисканский монастырь (1514 г.), "Королевская дорога" из улиц Длуга и Длугий, средневековая Ратуша высотой 81 м, костел Пресвятой Девы Марии (1343-1505 гг.), Польский морской музей, здание биржи (1379 г.) и Старый город.

Сопот - один из самых престижных курортов Балтийского побережья. Здесь интересны самый длинный в Европе полукилометровый мол, комфортабельный комплекс Северных купален, знаменитая Лесная опера (1909 г.), в которой проводится Международный фестиваль песни, двухкилометровая полоса Северного парка и главная улица города - Бохатерув Монте-Кассино.

В Польше много курортов, сопоставимых с курортами Центральной Европы.


 

 

   
    BLAGOVEST TURSERVISS, Riga, Kr.Barona 51-2a, kods: 439A, LV-1001, (+371)67279756, (+371)29136949
blagovest@apollo.lv Skype: jelena.blagovest
2005-12
Darba laiks: pirmdiena - piektdiena -- 10:00 līdz 18:00